"Stomatologia - Ewa Monkos"

ul. Strażacka 8, 41-902 Bytom
tel. ; kom. 795 429 260

Godziny pracy:
Pn, śr, czw 14.30 - 21.00
wt, pt 8.30-15.00

Leczenie przyjazne dziecku

Znieczulenie miejscowe jest rutynowo stosowane w leczeniu dentystycznym dzieci. Dobór odpowiedniej metody, jak i środka znieczulającego, uwarunkowany wiekiem dziecka i stanem zdrowia, zapewnia bezpieczeństwo jego stosowania. W każdym przypadku stosujemy wcześniejsze znieczulenie powierzchniowe błony śluzowej smakowym żelem, aby aplikacja środka znieczulającego była cała całkowicie bezbolesna.

Posiadamy aparat do znieczulenia komputerowego The Wand, który jest bardzo pomocny w przeprowadzaniu tej procedury u małych pacjentów.

U dzieci z wysokim poziomem lęku stomatologicznego, jak i u pacjentów słabo podejmujących współpracę ze stomatologiem, niezwykle pomocne jest zastosowanie sedacji wziewnej podtlenkiem azotu ( gaz rozweselający ). Jest to metoda całkowicie bezpieczna i przynosząca bardzo dobre rezultaty. Pozwala na podjęcie współpracy z dzieckiem, które wcześniej całkowicie odmawiało leczenia.

Dziecko na fotelu dentystycznym nie może być traktowane jak miniatura osoby dorosłej. Zrozumienie trudnej sytuacji dziecka, jaką jest wizyta w gabinecie, jak i znajomość dziecięcej psychologii, pozwala na skuteczne nawiązanie współpracy nawet z dzieckiem o bardzo wysokim poziomie lęku przed dentystą.

Niezmiernie istotne są psychologiczne aspekty leczenia stomatologicznego dzieci. Dbamy o przyjazną atmosferę w gabinecie, unikamy słów które budzą negatywne skojarzenia i lęk. Unikamy białych fartuchów. Dziecko wybiera ulubioną bajkę, która może oglądać podczas wizyty. Staramy się aby mały pacjent aktywnie uczestniczył w leczeniu, sam wybiera smak żelu znieczulającego, czy kolor wypełnienia. Pracujemy zgodnie z zasadą " Powiedz Pokaż Zrób ", wszystko tłumaczymy dziecku, jak i rodzicom. Staramy się pozytywnie motywować malucha do podjęcia współpracy. Zawsze pamiętamy o nagrodzie po zakończonej wizycie.