"Stomatologia - Ewa Monkos"

ul. Strażacka 8, 41-902 Bytom
tel. ; kom. 795 429 260

Godziny pracy:
Pn, śr, czw 14.30 - 21.00
wt, pt 8.30-15.00

Wand

Wand - komputerowy system bezbolesnego znieczulenia

Oto powody, dla których najbardziej wymagający pacjenci docenili znieczulanie za pomocą The WandTM:

  • delikatne dozowanie środka znieczulającego, wynikające z komputerowej kontroli procesu znieczulania,
  • komfort psychiczny i brak stresu u podczas zabiegu oraz po jego zakończeniu.

Poprzez zastosowanie odpowiednich technik znieczulania, po podaniu środka znieczulającego poprzez The WandTM Twoja twarz zachowa naturalny wygląd.

Tradycyjna strzykawka została wynaleziona we Francji w 1853 roku i od tego czasu jej zasady działania oraz konstrukcja zasadniczo się nie zmieniły.

Jest XXI wiek. Czyż nie zasługujemy na coś lepszego?

The WandTM jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem. Jego konstrukcja, wygląd i działanie pozwalają na wyeliminowanie stresu związanego z widokiem klasycznej strzykawki. Statystycy twierdzą że 43% pacjentów najchętniej natychmiast uciekłoby z fotela widząc stomatologa zbliżającego się ze strzykawką.

Bezpieczeństwo pacjenta

Jak wykazują badania naukowe, podawanie znieczulenia tradycyjną strzykawką jest nieprzewidywalne. Znieczulenia w stomatologii są konieczne, należałoby zadbać więc o większą precyzję ich wykonywania. Badania fizjologicznej prędkości przyswajania znieczulenia pozwoliły na określenie prędkości i ciśnienia podawania znieczulenia pacjentowi.

Co powoduje największy ból przy znieczulaniu?

Nie igła czy jej wkłucie - rozpieranie płynu znieczulającego rozrywającego tkanki! Eliminacje tego efektu udało się uzyskać w The WandTM /ang: różdżka/.

Dlaczego podawanie znieczulenia w The WandTM jest bezbolesne dla pacjenta?

Ponieważ The WandTM podaje płyn znieczulający bardzo wolno - pod kontrolą mikroprocesora. Jest on wchłaniany miejscowo, a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem /jak w klasycznych strzykawkach/. Komputer dozuje podawany płyn z precyzją, która jest nieosiągalna przy ręcznym podawaniu.

Igła tradycyjnej strzykawki skręca w tkance

Ze względu na swoja konstrukcje /ścięcie pod kątem/ oraz używaną dotąd technikę wkłucia, igła stosowana w strzykawkach, karpulach i innych typach podajników tradycyjnych zbacza ze swego toru podczas zagłębiania się w tkankę. Jak wykazały badania igła potrafi oddalić się od zamierzonego celu nawet o 5 mm. Dlatego tzw. znieczulenia przewodowe często bywają mało precyzyjne a co za tym idzie mniej skuteczne. Jak podają badania naukowe co najmniej 25% znieczuleń przewodowych jest nieefektywnych. W urządzeniu The WandTM specjalna konstrukcja aplikatora oraz zmodyfikowana technika podawania eliminuje tę niedogodności.

Do czego służy The WandTM?

Do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii. Technika podawania znieczuleń jest całkowicie zmodyfikowana.

Ochrona przed zakażeniem

Zarówno lekarz jak i pacjent są chronieni przed zakażeniem dzieki specjalnej formie pakowania jednorazowych końcówek dostarczanych w sterylnych opakowaniach.

Jakie rodzaje znieczuleń wykonywane są przy pomocy urządzenia The WandTM?

Wszystkie rodzaje znieczuleń miejscowych jakie znane są w stomatologii.

Dlaczego The WandTM jest rewolucyjnym urządzeniem w technice znieczuleń?

 The WandTM upraszcza sam proces znieczulania, powoduje szybsze działanie płynu znieczulającego i precyzyjne znieczulenie pacjenta. Przede wszystkim, The WandTM zapewnia unikalny komfort. Jest polecany do wykonywania znieczuleń u dzieci oraz osób wrażliwych na ból. Pozwala na eliminacje stresu związanego z wizytą u stomatologa.

Każdy nowoczesny gabinet stomatologiczny stosuje znieczulenia u swoich pacjentów. Oczywiście możesz nadal być znieczulany metodą, którą Twój dentysta stosował do tej pory. W końcu nie była taka zła. Ale możesz doświadczyć czegoś nowego, zupełnie innego, co da Ci całkowicie nowe spojrzenie na wizytę u dentysty.