"Stomatologia - Ewa Monkos"

ul. Strażacka 8, 41-902 Bytom
tel. ; kom. 795 429 260

Godziny pracy:
Pn, śr, czw 14.30 - 21.00
wt, pt 8.30-15.00

Radiowizjografia

Radiowizjografia KODAK to wyjątkowa jakość w technice obrazowania stomatologii.

Aparat rentgenowski KODAK zapewnia rentgenodiagnostykę w optymalnych warunkach dając bezpieczeństwo, komfort i precyzję. Technologia wysokiej częstotliwości pozwala zmniejszyć promieniowanie rentgenowskie nawet o 70%. Wybór mocy umożliwia uzyskanie doskonałego kontrastu w każdej sytuacji klinicznej.

Wszystkie korzyści które daje radiowizjografia, sprawiają że cyfrowe urządzenia do zdjęć stomatologicznych wewnątrz i zewnątrzustnych stają się obowiązkowym wyposażeniem każdego nowoczesnego gabinetu stomatologicznego. Nie bez powodu tak dużo się mówi o obniżaniu dawek promieniowania, ponieważ stomatologia XXI wieku nie może się obyć bez wykonywania wielu zdjęć rtg niezbędnych zarówno do diagnostyki, jak i do kontroli przebiegu leczenia. Takie dziedziny stomatologii jak implantologia czy endodoncja nie mogłyby być skutecznie wykonywanych bez cyfrowych systemów radiologicznych. Radiowizjografia jest bardzo ważnym elementem wyposażenia lekarza stomatologa, gwarantującym szybkie i skuteczne leczenie coraz bardziej wymagających pacjentów.

Najczęściej zadawane pytania:

Do czego służy radiologia w stomatologii?

  • podstawowe narzędzie do diagnostyki
  • wykrywanie patologii
  • kontrolowanie przeprowadzanego zabiegu

Dlaczego obraz cyfrowy a nie analogowy (na kliszy)?

Aby zminimalizować dawkę promieni rentgenowskich - Radiowizjografia pozwala obniżyć dawkę promieni rtg w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych aż o 90 %. W praktyce w miejsce 1 zdjęcia wenątrzustnego wykonanego na kliszy, można zrobić 4 do 5 zdjęć metodą cyfrową za pomocą radiowizjografii (RVG).* Aby szybko i w każdej chwili otrzymać zdjęcie (czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie to 2 sekundy, wobec średnio 5 minut przy kliszy tradycyjnej) - oszczędność czasu pacjenta i lekarza* Aby lepiej wykorzystać informacje zawarte na zdjęciu ( na ekranie komputera obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony, co pozwala tak lekarzowi jak i pacjentowi szczegółowo obejrzeć zdjęcie)* Aby ułatwić procedurę radiologiczno - diagnostyczną (natychmiastowe zdjęcie, obraz powiększony, przetwarzanie komputerowe w oprogramowaniu Trophy Windows pozwala przeanalizować najmniejsze detale i je pomierzyć co do milimetra)* Aby ułatwić komunikacja pomiędzy lekarzem a pacjentem - obraz zębów kilkadziesiąt razy powiększony na ekranie komputera jest znacznie bardziej zrozumialy i czytelny dla pacjenta w porównaniu do kliszy rtg o rozmiarach 3 cm*2 cm. Obraz cyfrowy pozwala lekarzowi dokładnie pokazać pacjentowi to o czym mówi.* Aby ułatwić możliwość powtarzania zdjęć * Aby ułatwić dostęp do danych (można analizować na przestrzeni wielu lat przebieg leczenia czy stan uzębienia w danym czasie).